Teemaõhtud lapsevanematele

Aprillikuust algavad Tetermanni majas teemaõhtud “Vanemluse ehituskivid”, kuhu on oodatud lapsevanemad kui ka lastega tegelevad inimesed. Käsitlusele tulevad vanemluse maja 9 ehituskivi: usaldus, emotsioonid, konfliktid, sõnad, teod, intiimsus ja seksuaalsus, andestus, armastus ja pühendumine.

Koolitusprogramm “Vanemluse ehituskivid” annab võimaluse süsteemselt käsitleda erinevaid vanemluse aspekte ja lastega perede igapäevaelus ettetulevaid kasvatusküsimusi.

Käsitlusele tulevad vanemluse maja 9 ehituskivi: usaldus, emotsioonid, konfliktid, sõnad, teod, intiimsus ja seksuaalsus, andestus, armastus ja pühendumine.

Koolitus toimub 5 korral ning igal korral on nii loengu osa kui ka arutluse võimalus, kus koolitaja poolt antud küsimuste põhjal vanemad oma kogemustest saavad rääkida ning kohvitassi taga käsitletud teemade üle üksteisega arutleda.

Koolituse eesmärgiks on eelkõige lapsevanemate vanemlike oskuste parendamine, kuid samuti on koolitusele oodatud ka lastega tegelevad inimesed.

Teemasid aitab lahti mõtestada Lii Lilleoja, kes on Tallinna Ülikoolis pedagoogika lektor ja perenõustaja. Lii Lilleojast Perekeskuse kodulehelt:

Olen pere- ja kasvatusnõustaja. Pereteraapia juurde jõudsin küpses keskeas olles mõistnud, et see valdkond pakub mulle tõeliselt huvi. Läbisin pereteraapia õpingud, mis on lisanud senistele teadmistele palju väärtuslikku. Olen veendunud, et pere on süsteem, mille kõik liikmed mõjutavad üksteist ning kõige tulemuslikum on toetada peret tervikuna.

Hea aluse perede murede ja toetusvajaduste mõistmiseks on mulle andnud ka esmase haridusena Tartu Ülikoolis omandatud eripedagoogika eriala, magistriõpingud kasvatusteadustes ning arvukad koolitused. Vajalikke kogemusi tööks erinevas vanuses laste, noorte ja täiskasvanutega olen aastate jooksul ammutanud ka tööst eripedagoogi, klassiõpetaja ja õppejõuna. Lisaks on elu pakkunud võimalusi olla ärakuulajaks ja toeks neile, kel on tulnud olla silmitsi keeruliste olukordadega.

Perenõustaja töökogemused olen saanud EELK Perekeskuses. Olen Eesti Pereteraapia Ühingu liige.

Aga kõige enam on mind mõjutanud enam kui kolm aastakümmet kestnud abielu ning ühiselt üles kasvatatud kolm poega. Uueks kogemuseks on olla vanaemaks kahele pisikesele lapselapsele.

Teemaõhtud algavad 3. aprillil ning toimuvad kokku viiel pühapäeva õhtul kell 17.00 Kalju tn 1, Tetermanni majas.

Lähem info, registreerimine loengusse ja lapsehoidu: lisanna.lilleoja@gmail.com

vanemluse ehituskivid flaier