Teemaõhtud lapsevanematele

Aprillikuust algavad Tetermanni majas teemaõhtud “Vanemluse ehituskivid”, kuhu on oodatud lapsevanemad kui ka lastega tegelevad inimesed. Käsitlusele tulevad vanemluse maja 9 ehituskivi: usaldus, emotsioonid, konfliktid, sõnad, teod, intiimsus ja seksuaalsus, andestus, armastus ja pühendumine.

Koolitusprogramm “Vanemluse ehituskivid” annab võimaluse süsteemselt käsitleda erinevaid vanemluse aspekte ja lastega perede igapäevaelus ettetulevaid kasvatusküsimusi.

Käsitlusele tulevad vanemluse maja 9 ehituskivi: usaldus, emotsioonid, konfliktid, sõnad, teod, intiimsus ja seksuaalsus, andestus, armastus ja pühendumine.

Koolitus toimub 5 korral ning igal korral on nii loengu osa kui ka arutluse võimalus, kus koolitaja poolt antud küsimuste põhjal vanemad oma kogemustest saavad rääkida ning kohvitassi taga käsitletud teemade üle üksteisega arutleda.

Koolituse eesmärgiks on eelkõige lapsevanemate vanemlike oskuste parendamine, kuid samuti on koolitusele oodatud ka lastega tegelevad inimesed.

Teemasid aitab lahti mõtestada Lii Lilleoja, kes on Tallinna Ülikoolis pedagoogika lektor ja perenõustaja. Lii Lilleojast Perekeskuse kodulehelt:

Olen pere- ja kasvatusnõustaja. Pereteraapia juurde jõudsin küpses keskeas olles mõistnud, et see valdkond pakub mulle tõeliselt huvi. Läbisin pereteraapia õpingud, mis on lisanud senistele teadmistele palju väärtuslikku. Olen veendunud, et pere on süsteem, mille kõik liikmed mõjutavad üksteist ning kõige tulemuslikum on toetada peret tervikuna.

Hea aluse perede murede ja toetusvajaduste mõistmiseks on mulle andnud ka esmase haridusena Tartu Ülikoolis omandatud eripedagoogika eriala, magistriõpingud kasvatusteadustes ning arvukad koolitused. Vajalikke kogemusi tööks erinevas vanuses laste, noorte ja täiskasvanutega olen aastate jooksul ammutanud ka tööst eripedagoogi, klassiõpetaja ja õppejõuna. Lisaks on elu pakkunud võimalusi olla ärakuulajaks ja toeks neile, kel on tulnud olla silmitsi keeruliste olukordadega.

Perenõustaja töökogemused olen saanud EELK Perekeskuses. Olen Eesti Pereteraapia Ühingu liige.

Aga kõige enam on mind mõjutanud enam kui kolm aastakümmet kestnud abielu ning ühiselt üles kasvatatud kolm poega. Uueks kogemuseks on olla vanaemaks kahele pisikesele lapselapsele.

Teemaõhtud algavad 3. aprillil ning toimuvad kokku viiel pühapäeva õhtul kell 17.00 Kalju tn 1, Tetermanni majas.

Lähem info, registreerimine loengusse ja lapsehoidu: lisanna.lilleoja@gmail.com

vanemluse ehituskivid flaier

Väiksed Jõulud Kalamajas

Jõulupüha on nii kallis ja armas püha, et seda tahaks kohe kaua ja palju ning teistega jagada. Tahaks jagada häid soove, kuulda ja kaasa laulda neid erilisi laule, süüa piparkooke ja nautida juurde vürtsist glögi. Väiksed jõulud ongi selleks, et suurema hulga tuttavate, naabrite ja sõpradega juba varakult jõule pidada.

Tulemas on:
– töötoad: Maru Karu ja piparkoogimeisterdamise töötoad kella 11-14
– lastele nukuetendus Jõululugu kell 11 ja 13
– Kalamaja segakoori jõulukontsert ja kuulajatega koos ühislaulmine kell 12
– pannkoogikohvik oma hääduses kella 10-15ni
– jõuluturg, et ikka saaks siitsamast kuuse koju viia ja ühtteist muud jõuluks vajalikku kella 11-15ni
– raamatuvahetus, vaheta oma loetud raamatud uute vastu välja!

Advendituli Kalamajas

29. novembril kell 15.30 on Kalamaja kirikus ilus advendikontsert Ott Indermitte (laul) ja Tiiu Jürma (klaver) esituses. Algavasse jõuluootusaega suunab mõtetega koguduse pastor Vilver Oras. Üheskoos süüdatakse kiriku küljel olevasse laternasse küünal ning hoovimajas nauditakse glögi ja piparkooke.

Oodatud on Kalamaja inimesed, nende sõbrad ja koguduse liikmed ning nende sõbrad.

Et aasta pimedaim aeg oleks valge!

Ott Indermitte

Ott Indermitte

Hoovikohvikus Brit Kerbo ja Margus Vain

alus

 

14. juuni pühapäeva pärastlõunal leiab Kalju ja Soo tänava nurgalt hoovikohviku ilusa muusika, mõtiskluste ning hõrgu hoovikohviku lauaga.

Õhtu, et mõelda ajas tagasi, neile kelle elusaatus karmilt muutus. Ja mõelda tänasele päevale …  Muusika ja mõtisklustega sisustavad 14. juuni õhtu, mille teemaks on “Looja, hoia Maarjamaad” Brit Kerbo ja Margus Vain.

Brit ja Margus-002

 

Patika ja Kautjala külavanem Margus Vain pärjati kahe aasta eest Harjumaa Sädeinimeseks. „Olen mõelnud, et minu üks missioon on ühendada eri valdkondade inimesi, et asjad liikuma saaks,“ ütleb Margus.
Kodanikuaktivist Brit Kerbo on elupõline kalamajalane, kelle poeg on siin juba viies põlvkond. “Tänu Margusele olen taasleidnud väljundi laulmises. Parim on teha seda oma kodukandis.”

Kohviku menüüs lähme kindla peale välja 🙂 pakume seda, mis endale meeldib. Julgelt võib tulla küsima sibulasuppi, mustikakisselli bubertiga, ehedaimat rabarberikooki ja ühtteist imelist ning head veel.

FB ürituse leiad siit

 

 

Rebecca Kontus Kalamaja kirikus

16. mail laupäeval keRebecca Kontusll 16 Rebecca Kontuse kontsert “Ma kõnnin sirgelt”

Koosseis: Rebecca Kontus – laul, Joel Remmel – klaver, Taavo Remmel – kontrabass

Jazzlaulja Rebecca Kontus on mitmekülgne muusik ja helilooja, kes on end proovile pannud väga erinevates stiilides. Teda on meedias nimetatud muusikaliseks kameeleoniks, kuid ilmselt on muusikakriitikul Joosep Sangal õigus, kui ta ütleb, et Rebecca isikupärane ja dünaamiline hääl tuleb kõige paremini esile just jazzis. Rebecca enda komponeeritud muusika balansseerib kuskil funky ja jazzi piirimail. Oma kirjutatud muusika kohta räägib Rebecca: „Just inimesed ja nende põnevad lood on see, mis mulle loomingulise tõuke annavad. Minu eelviimane album „Flâneur“ (2012) ehk uitaja, on selle heaks näiteks. Kui Rebecca varasem looming on olnud pigem inimhinge uuriv ja arutlev, siis viimase aja loomingus on tunda justkui kevadist rõõmu ja helgust. Nüüd on aeg elu üle ja eluga koos naerda.

Rebeccaga koos on laval vaieldamatult ühed Eesti parimad jazzmuusikud Joel koos oma isa Taavo Remmeliga. Ja meil on suur rõõm, et Joel ja Taavo ning nende pered on Kalju koguduse liikmed.

Kalamaja kirikus algab Alfa kursus!

Juba eeloleval pühapäeval 22. veebruaril alustab Alfa kursus Kalju kirikus. Seekord toimub Alfa kursus hoovipealses majas, Tetermanni toas pühapäeviti algusega kell 14-16.

ALFA_PDF-POHI_flaier.cdrAlfa kursus on nüüdisaja populaarseim ristiusu põhitõdesid tutvustav kursus, mis loodi 20. sajandi lõpus Londonis Holy Trinity Bromptoni anglikaani koguduses. Lühikese aja jooksul on Alfa kursus levinud üle kogu maailma, kursusi peetakse juba rohkem kui 170 riigis. Kokku on sellel kursusel osalenud umbes 18 miljonit inimest üle maailma.

Alfa kursusi korraldatakse pea kõigis kristlikes uskkondades – katoliiklastest, luterlastest ja baptistidest kuni nelipühi- ja karismaatiliste kogudusteni. Alfa kursusi peetakse sageli koolides, vanglates, isegi ärides. Alfa kursustel õpetatav on kokku võetav 15 loengusse. Kursuse loengud põhinevad Nicky Gumbeli raamatul „Elu küsimused“, Logos, 1999.

Kursus algab kerge ühise einega, millele järgneb loeng, mis keskendub ühele kristliku elu kesksele teemale. Pärast loengut jagunevad kursuslased 10-12 liikmelistesse gruppidesse, kus arutletakse kuuldu üle. Väikerühmades püütakse luua meeleolu, kus igaüks võib küsida kõike, kaasaarvatud “rasked” küsimused. Väikegruppe juhivad 2-4 rühmajuhti, kes on kohaliku koguduse liikmed.

Eestis on Alfa kursusi korraldatud nüüd juba üle kümne aasta! Antud kursust on peetud üheks kõige tõhusamaks ja vajalikumaks kursuseks, kus on huvitatutele tutvustanud kristluse põhitõdesid.  Alfa kursuse kaudu on pajud leidnud tee Eestimaa kirikutesse.

Kursusel osalemine on tasuta, eine eest on võimalik jätta annetus. Osaleda soovimisel palume eelnevalt registreeruda, SIIN.

Laupäeval pannkoogihommikule!

Veebruar, sel aastal nii soe ja hommikud juba nii valged. Need, kes 24nda hommikul Toompeale lipuheiskamisele lähevad teavad eriti hästi kui vara päike juba tõuseb. 21. veebruari hommikul saab igatahes veel mõnusalt magada, et siis ennast kella kümneks või nii Kalju tänava poole pannkoogihommikule sättida.

Sel korral midagi uut: lastele “Kohvrijutud” kell 11 ja 12. “Kohvrijuttudes” üks põnev tegelane, kes oma sumadanist toob välja igasugu põnevaid jutte. Lisaks siis mängutoale.

Head pannkoogid, mida Tetermanni köögis teha osatakse, kuum kohv, värsked ajalehed ja see hea oma koha tunne. Juba varsti, sel laupäeval.

Sa oled oodatud.

11001178_10204387523661342_525498315_o

Jõuluhõnguline kontsert Laura Junson ja Erko Niit

Väikesed jõulud 2014Laulev kitarrist Erko Niit ja kitarrimängiv laulja Laura Junson esitavad kontserdil nende endi orginaalloomingut. Seda iseloomustavad ehk kõige paremini kogemuslikud emotsioonid elust enesest, mis on saanud endale kõlaliselt pisut melanhoolse ent siiski hubasust soosiva muusikalise vormi.

13. detsembril Kalamaja kiriku hoovis!

Ilusat 2. adventi! Järgmisel laupäeval on Kalamaja kirikus ja hoovis palju huvitavat toimumas. Kalamaja segakoori kontsert kell 12, õhtul kell 4 esinevad Laura Junson ja Erko Niit. Laat. Kuused. Piparkoogitaigen. Töötoad. Pannkoogikohvik. Tegevust terveks päevaks.

FB lehel kõige rohkem infot

Ilusat esimest adventi!

Ilusat esimest adventi!

Pärastlõunal kui päike loojub kell 15:31 saame kokku Kalju kirikus. Jõululaulud, advendimõte ja süütame Kalamaja kiriku küljes laternas advendiküünla. Et aasta pimedaim aeg oleks valge … Tuli jääb põlema terveks advendi- ja jõuluajaks.

Võta latern kaasa, kui soovid sellest leegist valgust koju viia!

Ja ei puudu ka glögi ja piparkoogid! Kui on endal juba piparkooke tehtud, siis võib neid jagamiseks maitsmiseks kaasa tuua.

FB üritus